#234

Socha "Svatý Jan Nepomucký"

Socha "Svatý Jan Nepomucký"
Socha "Svatý Jan Nepomucký"
Socha "Svatý Jan Nepomucký"
#234

Socha "Svatý Jan Nepomucký"

religiózní
283 zobrazení
45 000 Kč
AAA, s.r.o.
AAA, s.r.o.
20. 12. 2020 11:00

řezba ve dřevě s polychromií, socha je zajištěna vydlabáním zad proti praskání dřeva, druhá polovina 19. století, drobná poškození jsou lehce restaurovatelná. Svatý Jan Nepomucký patří mezi českými svatými k nejfrekventovanějšímu svatému a je symbolem a patronem řady profesí a činností po celém světě O kvalitě řezbářské práce vypovídá i Osvědčení PÚ, citujeme: Ušlechtilá oduševnělá tvář s pravidelnými idealizovanými rysy a krátkým pěstěným plnovousem je lehce skloněna, pohled směřuje k předpažené pravici. Velmi přívětivé hodnocení PÚ není obvyklé. ___Výška 130 cm, šířka 60 cm, hloubka 39 cm ___Přiloženo Osvědčení Památkového úřadu