řezba ve dřevě s polychromií, socha je zajištěna vydlabáním zad proti praskání dřeva, druhá polovina 19. století, drobná poškození jsou lehce restaurovatelná. Svatý Jan Nepomucký patří mezi českými svatými k nejfrekventovanějšímu svatému a je symbolem a patronem řady profesí a činností po celém světě
O kvalitě řezbářské práce vypovídá i Osvědčení PÚ, citujeme: Ušlechtilá oduševnělá tvář s pravidelnými idealizovanými rysy a krátkým pěstěným plnovousem je lehce skloněna, pohled směřuje k předpažené pravici. Velmi přívětivé hodnocení PÚ není obvyklé. ___Výška 130 cm, šířka 60 cm, hloubka 39 cm ___Přiloženo Osvědčení Památkového úřadu