#233

Socha "Svatý biskup"

Socha "Svatý biskup"
Socha "Svatý biskup"
Socha "Svatý biskup"
#233

Socha "Svatý biskup"

religiózní
236 zobrazení
33 000 Kč
AAA, s.r.o.
AAA, s.r.o.
20. 12. 2020 11:00

řezba ve dřevě, polychromie a zlacené detaily, patrně Střední Evropa, 19. století. Polychromie svědčí o tom, že jde o lepší řezbářskou práci, protože v 19. století nebyla u sakrálních soch obvyklá, nahrazovala ji sádrová imitace, tak aby vznikl dojem polychromovaného předmětu. Kladení pravé polychromie byla náročná řemeslná technika, chráněná vlastním cechem, řezbáři byli povinni nechat prostor pro kladení polychromie, který měl za úkol profesionálně zjemnit řezbu a vyhladit kontury. Byla to náročná a vysoce specializovaná práce ___Výška 94 cm, šířka 45 cm, hloubka 25 cm ___Přiloženo Osvědčení Památkového úřadu