#207

Bibliofilie "Svatební košile, K. J. Erben - ilustrace Michael Florian

#207

bibliofilie, knihy, album
419 zobrazení
26 000 Kč
AAA, s.r.o.
AAA, s.r.o.
Vyvolávací cena: 7 000 Kč
20. 12. 2020 11:00

vyzdobeno 6 původními barevnými lepty Michaela Floriana, všechny lepty signovány tužkou. 110. svazek Dobrého Díla, vysázela Eva Florianova, na ručním lisu vytiskl Metoděj Florian ve Staré Říši na Moravě v říjnu 1931. Pevná kožená vazba, původní kartonové desky. Tento exemplář číslován 3 ze skupiny A (tedy třetí z deseti).Bylo tištěno: skupina A 10 exemplářů na silném ručním papíře, skupina B 3 exempláře na japonu, skupina C 50 exemplářů na ručním papíře. Z Florianovy knihovny ze Staré Říše na Moravě. Kožená vazba je mírně zvednutá zejména v rozích, nese stopy používání, ale není poškozena, uvnitř světle hnědé skvrny, viz fotografie. ___27 x 19 cm, tisková plocha leptů cca 14 x 7,5 cm