porcelán bíle glazovaný, ručně barevně malovaný, návrh ERICH HÖSEL, MÍŠEŇ, značeno dvakrát zkříženými meči pod polevou, vtlačenně znaky 147<, vyryto V107 b, první polovina minulého století. ___Výška 14,5 cm ___O AUTOROVI: Hösel Erich (1869-1953) Vystudoval sochařství na Akademii v Drážďanech. Od roku 1903 pracoval v manufaktuře v Míšni v oddělení tvorby. Proslavil se postavou jezdce Huna (r. 1895, bronz před NG v Berlíně, originální model v drážďanském Albertinu).