datum aukce 20. 12. 2020 11:00
3
138
prodáno za: 30 000 CZK
vyvolávací cena: 23 000 CZK

138. Lhoták Kamil (1912 - 1990)

"Anička Skřítek a Slaměný Hubert" velká barevná litografie, signováno tužkou KAMIL LHOTÁK, datováno 1975, autorský tisk, umělecká adjustace v textilní paspartě a olepu, zaskleno, z kmenové sbírky Lyry Pragensis. K dispozici je rovněž původní papírový ochranný obal. Ve spodních rozích nese textilní olep stopy patrně po vlhkosti. Publikováno in Grafické dílo v kontextu ostatní tvorby, Libor Šteffek, Praha 2015, str. 346. ___Tisková plocha 33,5 x 23,7, výřez 36 x 25,5 (59 x 46) cm ___O AUTOROVI: Lhoták Kamil (1912 - 1990) Malíř, grafik, ilustrátor, spisovatel, kostýmní návrhář, autodidakt, před válkou studoval na filozofické fakultě Univerzity Karlovy, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar, řada výstav samostatných i kolektivních, zastoupen ve sbírkách GHM Praha, GVU Ostrava, GVU Cheb, SGVU Litoměřice, Krajské galerie Hradec Králové, GU Karlovy Vary, GVU Olomouc, NG Praha, MG Brno, Středočeské galerie Praha, VČG Pardubice, galerie Hluboká nad Vltavou, Liberec, Louny, Roudnice nad Labem. Vynikající a význačný český malíř, grafik a ilustrátor 20. století.

8****5 30 000 CZK 20. 12. 2020 12:29:30
Sál 29 000 CZK 20. 12. 2020 12:29:30
8****5 28 000 CZK 20. 12. 2020 12:29:29
1****5 27 000 CZK 20. 12. 2020 12:29:29
8****5 26 000 CZK 20. 12. 2020 12:28:50
1****5 25 000 CZK 20. 12. 2020 12:28:50
8****5 24 000 CZK 20. 12. 2020 12:25:59