terakota barevně glazovaná, nesignovaná, autor LUDVÍK WURZL, vtlačená značka V.D.K. BECHYNĚ, série 131, vtlačené číslo 958, návrh z dvacátých let 20. století. Publikováno v Keramika z Bechyně, Jiří Hořava, str.251. ___Výška 27 cm