"Na náměstí" olej na kartonu, signováno vpravo dole JOŽKA NESÁZAL, první třetina minulého století. Obraz je slepen ze dvou částí, předpokládáme, že autor nastavoval malířskou plochu. ___47 x 66 (61,5 x 80,5) cm ___O AUTOROVI: Nesázal Josef (1884-?) Malíř, studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, věnoval se krajinomalbě, námětově čerpal i z národopisných motivů Slovácka a Slovenska.