keramika glazovaná, po celé ploše uvnitř i vně rovnoměrně rozprostřený modrý rostlinný dekor na bílém podkladě, stylizované lodyhy s listy a květy chrpy, neznačeno, 19/20. století. Stejný dekor u předcházející položky. ___Výška 10,5 cm, průměr 25,5 cm