#205

Pavel Šimon
(1920 – 1958)

Skupina lidí

Šimon Pavel (1920-1958)
Šimon Pavel (1920-1958)
Šimon Pavel (1920-1958)
Šimon Pavel (1920-1958)
#205

Pavel Šimon
(1920 – 1958)

Skupina lidí

379 zobrazení
38 000 Kč
AAA, s.r.o.
AAA, s.r.o.
2. 5. 2021 11:00

"Skupina lidí" olej na plátně, signováno vpravo dole PAVEL ŠIMON, datováno 1945. Vynikající figurální práce, historické téma. Skupina mladých lidí patrně připravuje československou vlajku k oslavě konce druhé světové války. ___81,5 x 65,5 (100 x 83,5) cm ___O AUTOROVI: Šimon Pavel (1920-1958) Malíř, grafik, ilustrátor, syn grafika a malíře F.T. Šimona, studoval na AVU v Praze u profesorů V. Pukla, F.T. Šimona a A. Pelce, ze začátku se věnoval zejména malbě, později se soustředil na plakátovou tvorbu, knižní grafiku a ilustraci.