technika | kolorovaný a zlacený mědilept |
rozměr | 42 x 51 cm |
rok | 1979 |
signatura | PD Havlíček |
rám | Rámováno |
autor | 1946 |
Velký betlém
Jiří Havlíček, malíř a keramik, se narodil v roce 1947 ve Vikýřovicích v okrese Šumperk. Absolvoval Pedagogickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, kde studoval obor výtvarná výchova. Během svého studia se učil pod vedením akademického malíře Ladislava Jalůvky a akademického sochaře Zdeňka Přikryla.