#45

Alois Schneiderka
(1896 – 1958)

Houby

Schneiderka Alois
Schneiderka Alois
Schneiderka Alois
Schneiderka Alois
Schneiderka Alois
#45

Alois Schneiderka
(1896 – 1958)

Houby

491 zobrazení
5 000 Kč
Galerie Dílo
Galerie Dílo
24. 3. 2021 19:00

olej
29 x 37 cm
PD Al. Sch.
Rámováno
1896-1958

Houby

Alois Schneiderka, křtěný Alois Bedřich, se narodil 23. prosince 1896 ve Valašském Meziříčí.

Studoval na Akademii výtvarných umění ve Vídni u J. Rumplera a na Julianově akademii v Paříži u A. Debaye. Po první světové válce se vrátil na vídeňskou Akademii a studoval u A. Sochaczewského.

Byl známý jako český malíř, který se proslavil svou uměleckou kázání a restaurováním památek byzantského umění v Bulharsku.

Zemřel 7. září 1958 ve Velkých Karlovicích.