signatura | sign. PD Chlupáč M |
technika | olej/plátno |
rozměry | 70 x 80 cm |
rok | 2002 |
datace autor | 1920 - 2008 |
vzadu O42 R; rámováno
Malířské dílo Miloslava Chlupáče vyniká intimitou, barevnou čistotou a vnitřní monumentalitou a ústřední myšlenkou Chlupáčovy
tvorby je vyjádření blízkosti a vzájemných vztahů člověka, krajiny či předmětů všedního dne. Předložený obraz je ukázkou
jednoho z oblíbených autorových motivů noční krajiny za měsíčního svitu. Malíř se zde dotýká intimního vztahu člověka k místu v
krajině a malbu staví z čistých tvarů a linii vytváří propojením sytých barevných ploch v jistém řádu a přehledné soudržnosti.
Autorovo výtvarné myšlení se také vyznačuje ideou jednoty a celistvosti a Chlupáčovy obsahové i estetické principy jsou
nadčasové a zůstávají platné dodnes.